רמות חשיפה אלקטרו מגנטיות בישראל

קביעת התקן לרמות החשיפה האלקטרומגנטיות בישראל.
 
בקביעת רמות החשיפה לקרינה האלקטרומגנטית מתבסס המשרד להגנת הסביבה בישראל  על המלצות הועדה הבינלאומית לקרינה בלתי מייננת .
מתברר שלועדה זו אין תוקף משפטי , היא אינה כפופה לשום גורם ציבורי, מדעי או איחוד אירופאי. ועדה זו רשומה כמועדון חברים פרטי בגרמניה.
מי שהקים את הגוף הזה הוא מי שהיה הממונה על הקרינה האלקטרומגנטית בארגון הבריאות העולמי , מייקל רפצולי, שקיבל כספים מתעשיית הסלולר , כך פורסם
ב Microwave News 2006 .
במאמר צויין אף הסכום אותו קיבל מיקל רפצ'ולי,  שבינתיים התפטר מתפקידו , אך עד היום לא הגיב למאמר . ושתיקה להאשמה כה חריפה משמעותה הודאה.
המלצות הועדה לרמות הרינה האלקטרומגנטית מתבססות על נזק שמקורו בחימום רקמות, אך מתעלמות מקרינה שאינה מחממת ולה נזקים בריאותיים קשים.
הועדה ממליצה לדוגמה כי החשיפה המותרת לשדה מגנטי תהיה עד 1000 מיליגאוס. המשרד לאיכות הסביבה בישראל קבע רמה של 10 מיליגאוס שאף הוא תקן המסכן קשות את הציבור. המכון האמריקאי לחקר הסרטן IARC קובע כי שדה מגנטי ברמה של 2 מיליגאוס הוא גורם אפשרי לסרטן.
 
על נזקי גוף מקרינה אלקטרומגנטית שאינה גורמת לחימום , פורסמו מחקרים רבים בעשרות השנים האחרונות, למרות זאת משרדי הממשלה בישראל , הבריאות, הגנת הסביבה והתיקשורת אינם מכירים בנזקים שאינם גורמים לחום.
 
מחקרים מצביעים על כך, כי קרינה סלולרית בעוצמה של 5 מיקרוואט לסנטימטר רבוע, שהיא נמוכה בהרבה מעוצמת שידור הגורמת לחימום האיזור שנחשף בגופינו , גורמת לבני אדם או חיות מעבדה לסטיות בכרומוזומים , ללאוקמיה, לשטפי דם במוח ועוד.
12 מדינות נקטו בזהירות מונעת והורידו את התקן. לדוגמה ברוסיה ובלגיה התקן המותר הוא 2.4 מיקרוואט לסנטימטר רבוע והגדילה לעשות מדינת זלצבורג שהורידה את התקן ל0.01 מיקרוואט לסנטימטר רבוע.
בישראל נקבע תקן שהוא 40 מיקרוואט לסמ"ר למכשירי הטלפון הסלולארי מהדור השני
ו 100 מיקרוואט לסמ"ר לטלפונים הסלולאריים מהדור השלישי.
ביישוב עוספיה לדוגמה, הנמצא בכרמל, נפגעו 250 איש תוך 8 שנים מרגע הצבת האנטנות הסלולריות , שנמצאו במרחק עד 100 מטרים מביתם. הפגיעה מתבטאת בסרטן , שבץ מוחי ופגיעות קשות במערכת העצבים, 100 מתוכם נפטרו עד עתה חודש יוני 2009…
 
מתוך סיפרו של מיכאל רז "בצל הקרינה" יוני 2009


פורסם בקטגוריה קרינה אלקטרומגנטית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.