כללי בטיחות לשימוש בסלולרי

קרינת טלפון סלולרי ובריאות
הקשר בין קרינת טלפון סלולרי ובריאות החל להיבדק בעקבות העלייה התלולה בשימוש בשירותי טלפוניה אלחוטיים בכל רחבי העולם (כשני מיליארד משתמשים ברחבי העולם).
בשנת 2008 התפרסמו לראשונה המלצות של משרד הבריאות הישראלי להפחית ככל הניתן בחשיפה לטלפונים סלולריים ובמיוחד עבור ילדים, מתוך עקרון "הזהירות המונעת".
הקרינה הנפלטת מטלפונים סלולריים ומתחנות בסיס של טלפונים אלו ("אנטנות") היא קרינהאלקטרומגנטית בתחום תדרי המיקרוגל. קרינה זו היא קרינה בלתי מייננת וההשפעה הוודאית היחידה שלה על רקמות היא חימום.
ככל שמקור השידור רחוק יותר מהגוף, עוצמת השידור המגיעה אל הגוף קטנה ביחס ריבועי למרחק, כלומר – החזקת המכשיר במרחק 50ס"מ מהראש במקום 5ס"מ, מגדילה את המרחק פי 10 ומקטינה את עוצמת הקרינה (כלומר, שטף האנרגיה) פי 100. בשביל להרחיק את החלק המשדר בטלפון הנייד ולקרב את אמצעי השמיעה והדיבור (או סתם כדי לפנות את הידיים) אפשר להשתמש באוזניות אויר  ובמקרופון.
סלולרי – כללי בטיחות לשימוש בסלולרי
מתוך הפורום הישראלי להגנת קרינה
באילו כללי בטיחות יש לנקוט בשימוש בטלפון סלולרי ?
כתב ד"ר זמיר פ. שליטא, יועץ מקצועי לנושא: "יש להפעיל את המכשיר לפי כללי בטיחות קפדניים, ממש כפי שנוהגים בהפעלת כלי ירייה." (ציטוט מתוך המאמר).
בתור התחלה, שים את הטלפון הסלולרי בתיק נפרד או בנרתיק ממוגן קרינה המוצמד למכנסים ומונע מהקרינה האלקטרומגנטית לחדור לגופך.בשום פנים ואופן אל תצמיד אותו לגוף ללא הגנה נאותה. הרחק את הטלפון הסלולרי מהגוף בכל עת – אנו קולטים קרינה גם כשאיננו משוחחים. הרגישים שביניכם ירגישו זרמים ליד המקום שבו אתם מחזיקים את הטלפון – אבל זה משפיע על כולנו.
אם הינך נושא מכשיר סלולרי על גופך – יש להגן על עצמך באמצעות מחיצת הגנה נגד קרינה שתחצוץ בין המכשיר לגוף ותפחית את כמות הקרינה הנספגת בגוף שלך.
כבה את הטלפון הסלולרי שאינך זקוק לו.
מנע מגע עם הטלפון הסלולרי : מתינוקות , ילדים ונוער. הם הרבה יותר רגישים!
הפעל את המכשיר רק ממקומות פתוחים – במקומות סגורים (כגון בית, מעליות, רכב וכד') המכשיר פועל בעוצמה רבה הרבה יותר , בגלל הקושי שלו לקלוט את שידורי האנטנה.
הקפד  לצמצם את משך השיחה בסלולר – כאשר מדברים בסלולר יש למנוע הצמדת המכשיר לראש ע"י שימוש בדיבורית מונעת קרינה הפועלת על עקרון "צינור האוויר ומעבר גלי קול בלבד" כך שאיזור הראש מוגן מהקרינה המזיקה.
אוזניות כאלה ניתן להשיג בטלפון
089380048


פורסם בקטגוריה קרינה אלקטרומגנטית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.