ה-FDA בארה"ב וישראל


משרד הבריאות האמריקאי
פעילות ההפחדה של ה FDA מופנית בארה"ב נגד מרפאים טבעיים, חברות להספקת תוספי מזון טבעיים וארגונים הקשורים לרפואה הטבעית.
במקרים רבים הפעילות נעשתית תוך שימוש ברובים אוטומטיים וציוד אחר. בכוונת הפעיליות היתה להרוס את פעילות הרפואה הטבעית כדי להגן על חברות התרופות והממסד הרפואי .
המידע לכתבה זו נלקח מספרו של הנטורופאט הידוע ביותר בארה"ב, מייק אדמס..
 1987 הפשיטה על Life Extension
  היה על כוונת ה אף די אי תקופה ארוכה. זהו Life Extension Foundation
ארגון ללא כונות רווח שפרסם מידע על יכולות הריפוי של תוספי מזון וכן מידע מדעי על הארכת תוחלת חיים בשיטות טבעיות..
ב פברואר 26 1987 , 25 חיילים של ה אפ די אי שברו את דלת הכניסה של המשרד של הLife Extension Foundation ברובים שלופים.
קבוצה אחרת של חיילי ה אפדי אי תקפה במקביל את מחסן הסחורות של
ה Life Extension ועצרו את מייסד הארגון ד"ר William Faloon באיומי נשק.
שאר העובדים הועמדו מול הקיר ונעשה עליהם חיפוש. חפציהם האישיים של רבים מעובדי הארגון, הוחרמו.
במהלך 12 השעות הבאות הוחרמו אלפי מוצרים טבעיים , מסמכים, 5000 עלוני מידע שהיו ממוענים למנויים. טלפונים ומחשבים נתלשו מהקיר, התברר כי 80 אחוזים מהחפצים שנתפסו לא היו כלל ברשימת צו החיפוש.
כתוצאה מהחיפוש האלים, העובדים סבלו מסיוטים בלילה וחלקם הפסיקו לעבוד בארגון.
מיסדי הארגון שנפגעו,Saul KentWilliam Faloon דיברו עם מומחים ועורכי דין המתמחים בפעילות ה אף די איי. כולם המליצו לעבור לסדר היום ולהכנע. מיסדי הארגון החליט להלחם על חפות הארגון תוך סיכון אישי רב שמשמעותו אף אובדן יכולת הקיום הכלכלי והחופש האישי.
נאמר לארגון פעמים רבות כי אין להם שום סיכוי בתביעה שעמדו להגיש נגד האף די אי.
האף די אי הגיש כנגד ראשי המשרד 56 אישומים פליליים . לאחר 11 שנים של משפט בו האף די אי השקיע מיליונים רבים כדי להפלילם, זכו מייסדי הארגון בנצחון על הרשות למזון ותרופות בארה"ב. בפברואר 1996 בוטלו כל האשומים נגד הארגון.
היתה זו הפעם הראשונה במהלך 88 השנים האחרונות שה אף די אי הפסיד במשפט ואולץ לבטל את אשומיו.
ב שנת 1994 ייסד הארגון מוזיאון שואה בו מוצגת הפעילות הטרוריסטית של
ה אף די אי נגד אזרחי ארצות הברית.
1990 פעילות ה אף די אי נגד המרכול El Cajon  למזון בעלי חיים.
בשנת 1990 בוצעה פשיטה של ה אף די איי, על מרכול למזון בעלי חיים של Sissy Harrington-McGill,. בעלת המרכול הואשמה בפשע של יחוס סגולות מרפא בו טענה כי ויטמינים עוזרים בבריאות בעלי חיים.
הפשיטה של ה אף די אי בוצעה ללא צו חיפוש תוך החרמת מוצרים וספרות .
בעלת המרכול נשפטה והואשמה בכך שהפרה את חוק בריאות
של ה אף די אי, חוק שלא עבר את האישור של הקונגרס האמריקאי.
למרות זאת עקב לחצו של ה FDA בעלת המרכול נשלחה למאסר של 179 ימים וקנס של 10000 דולר כיון שהעזה לומר שויטמינים עוזרים לבריאות כלבים.
הפשיטה על Highland Laboratories בשנת 1990
סקוט קן ניהל עסק של תוספי מזון ב Mt. Angel, Oregon עיירה חקלאית קטנה. סקוט מכר תוספי מזון שהכילו קו אנזיםQ10 . המידע על Q10 נלקח ממידע מחקרי רחב. סקוט שלח לקהל לקוחותיו מאמרים חוברות ועתונים ובו מידע מדעי על תכונות ה Q10. המידע אקדמי מדעי לא היה לרוחם של אנשי ה FDA . הם ארגנו פשיטה של 9 סוכני  FDA מזויינים בכלי נשק , 11 אנשי צבא, ו 8 שוטרים של מדינת אורגון.
ברובים שלופים בעטו בדלת הכניסה של בית העסק של סקוט. במהלך 11 שעות הם החרימו כמעט כל דבר שמצאו ב Highland Laboratories, סקוט ועובדיו הוזהרו שלא לחזור לבית העסק. ביתו של סקוט נעצרה למשך 12 שעות. סקוט ניסה להמשיך את הפצת המידע לקהל באמצעות משרד להפצת דיוור . אך הFDA איים על גם משרד זה בהחרמת כספו. מפחד הFDA הם סגרו את בית העסק לדיוור  וכמובן הפצת המידע האקדמי נעצרה כליל.. קן סקוט אולץ לקבל עסקה בה הוענש ב 5 שנים של תקופת מבחן שבהם ימנע ממנו לדוור מידע לקהל הצרכנים על תוספי מזון.
החטיפה של Jimmy Keller מהקליניקה לסרטן מטיחואנה מקסיקו. 1991
גימי קלר ריפה את עצמו מסרטן בשיטות טבעיות. לכן פתח קליניקה לטיפול בחולי סרטן בטיחואנה במקסיקו. טיפול חולי סרטן בשיטות טבעיות בארה"ב הוא אסור.
במרס 1991 הגיעו ללא אזהרה או אישום כלשהו, קציני משטרה מקסיקנים חמושים בכלי נשק , הובילו אותו בניגוד לרצונו לגבול ארה"ב. שם המתינו לו אנשי ה FBI
שאסרו אותו והאשימו אותו בהעברת מידע שיקרי לחולי סרטן. קלר נשפט ונשלח לשנתיים מאסר …
חטיפתו ומאסרו של קלר הוא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי.
הפשיטה על Nature's Way 1992
בשנת 1992 פשט ה FBA על מתחם חברת תוספי המזון Nature's Way הידועה באכות מוצריה , כמות גבוהה של המוצר שמן רקפת  primrose oil.
יש לציין כי לשמן הזה אין כל תופעות לוואי וקיים מידע מחקרי נרחב אודותיו.
חברת Nature's Way הגישה תביעה משפטית נגד ה FDA להחזרת התוסף שהוחרם . אך החברה אולצה לסלק מתוך שמן ה primrose את הויטמין E שהיה בנוסחה ותפקידו היה למנוע חמצון השמן.
הטענה היתה כי אין מידע מחקרי המאשר שימוש בויטמין E  ביחד עם שמן הרקפת.
הפשיטה על Tahoma Clinic 1992
ב 6 מאי 1992 פשטו סוכנים חמושים של ה FDA ביחד עם קציני משטרה מקומיים על הקליניקה של הרופא ד"ר Jonathan Wright המטפל גם בשיטות טבעיות במטופליו. הפשע שלו ? הוא טפל במטופליו במינון גבוה של ויטמיני B . ויטמיני Bהם ויטמינים טבעים ובטוחים לשמוש.
כוח הפשיטה הרס את דלת הכניסה נכנס פנימה ככוח פריצה עם רובים שלופים , הפחיד את החולים שהיו במרפאה וצעק להם להרים את ידיהם באויר. כוח הפשיטה החרים במשך 14 שעות מסמכים , מידע על פציינטים, מחשבים, תוספי מזון, ומוצרים אחרים לטיפול טבעי.
הFDA החזיק במחשבים הנדרשים להרצת הקליניקה ומוצרים אחרים במשך 3 שנים. ד"ר יונתן הוא בוגר אוניברסיטת הרווארד בבית הספר לרפואה. הוא עורך של מגזין בריאות אלטרנטיבי.
המסר של הפשיטה היה לכל העוסקים ברפואה טבעית והוא להפחידם , להבהיר כי עצם עסוקם בתזונה ורפואה טבעית אינו מקובל על הרשות למזון ותרופות בארה"ב , גם אם אין שום סיבה או כתב אישום נגד הרופאים או הנטורופתים או כל העוסקים ברפואה הטבעית..
בימים אלה נובמבר 2010, התקבלה החלטה במדינת ישראל להקים גוף כזה גם בישראל.
הטענה היא שהגוף הזה יפעל נגד חברות המספקות מזון קלוקל לאזרחי ישראל.
חוששני שהדבר האחרון שמדאיג את ה FDA  בארה"ב הוא תזונתם של תושבי ארה"ב, ראו חומרי הדברה במזון, הנדסה גנטית במזון, הורמונים במזון, חומרים משמרים, מחמצנים, צבעים ועוד מאות סוגי כימיקלים שתפקידם אינו קשור כלל בבריאות המזון אך מאושרים על ידי ה FDA , כמו כן מזון ג'נק המאושר על ידי הFDA בכל פינה ברחבי ארה"ב.
מה שבאמת מדאיג את ה FDA הוא שמירת האינטרסים של  חברות התרופות  הכימיקלים והמזון .
אני מאמין שכמו שרשויות הבריאות בישראל אמצו את הסטנדרטים לטיפול במחלות כרוניות ממשרד הבריאות בארה"ב , כך גם הרשות למזון ותרופות בישראל תהיה העתק הרשות למזון ותרופות בארה"ב….


פורסם בקטגוריה מאמרים בנושאי טיפול טבעי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.